Windows 10 Pro Temmuz 2019

0

Windows 10’Un Dikkat Çeken 10 Özelliği

 

Microsoft Bir önceki işletim sistemi olan Windows 8‘e göre köklü değişiklikler yapılan Windows 10, özellikleri bakımından daha rahat bir kullanım sunacak. Microsoft, yeni işletim sistemine ne gibi yeni özellikler koydu? Madde Microsoft’un yeni işletim sistemi…

1- Vakit nakittir

Yeni işletim sistemiyle kullanıcıların daha pratik olmaları sağlanacak. Windows Mağazası’ndan alınan uygulamalar artık masaüstü uygulamalarına benzer bir pencere içinde açılacak. Windows 8’de yaşanılan ekran değişim problemlerinin önüne geçilecek ve daha hızlı kullanım sağlanacak.

2- Tek ekranda uygulama bolluğu

Yeni  özelliğiyle aynı ekranda birden fazla uygulamayla çalışması kolaylaştırıldı. Bu özellikte dört uygulamaya kadar tek ekran üzerinden çalışabilmek mümkün olacak.

3- Geniş  başlat menüsü

Windows 8 kullanıcılarının sık  şikayet ettiği başlat menüsü nihayet sonuçlandı. Microsoft, Windows 8’de ayrılık yaşadığı ‘Başlat’ menüsüne geri döndü. Başlat menüsü artık daha fazla özelleştirme olanağıyla yeniden sahnede.

4- Görev fonksiyonu yenilendi

Görev görüntüleme düğmesiyle kullanıcılar çalışan tüm uygulamaları bir arada görebilecek. Tek tıkla dilediğini ön plana alabilecek ve farklı masaüstü görüntüleri arasında geçiş yapabilecek.

5- Sanal Masaüstü

Birçok uygulamayı ve dosyayı tek bir masaüstü üzerinde kalabalık bir şekilde görüntülemek yerine kullanıcılar özelleştirilmiş farklı masaüstü görünümleri tasarlayabilecekler.

6- Her yerde olacak

Yeni Windows tablet, telefon, televizyon, bilgisayar ve hatta phablet dahil birçok farklı cihazın çalıştırabileceği bir işletim sistemi olacak. Daha da önemlisi bu cihazlar için tek bir uygulama mağazası üzerinden tüm erişim sağlanabilecek.

7- Tek uygulama tüm cihazlarda

Geliştiriciler geliştirdikleri uygulamaları televizyon, tablet gibi farklı platformlar altında da çalışabilecek ve böylece yazılımcı çok daha geniş kitlelere kısa sürede ulaşabilecek.

8- Cihazlara özel ara yüz

Klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayarı kullanıyorken, Windows 10 size klasik bir masaüstü ara yüzü sunacak. Ancak eğer tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak.

Minimum Sistem Gereksinimleri:


İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
Bellek: 32 BİT İÇİN 1GB - 64 BİT İÇİN 2 GB
Ekran Kartı: WDDM sürücüye sahip Microsoft DirectX9 grafik birimi
Depolama: 16 GB kullanılabilir alan

Oyun Adı                      : WİNDOWS 10 PRO 32&64 BİT
Rar Şifresi                   : fullindirsene.net
Crack                         Var
Dosya Boyutu                  : 4 GB

Virüs Taraması  : Nod32
Durum                 : TEMİZ