Dersu Uzala 1080p Türkçe Dublaj İndir

FİLM BİLGİSİ

Filmin Orjinal Adı: Dersu Uzala

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Ülkesi : Soviet Union, Japonya

IMDb Puanı: 8.2/10

Vizyon Tarihi: 1975

Süre:  142 Dakika

ImdbID:   tt0071411

Dosya Uzantısı :  MKV

FİLM KONUSU

Dersu Uzala İndir. Rus ordusundan bir araştırmacı, uzaklardaki bir ormanda araştırma yaparken, doğanın dilinden anlayan, bilge Dersu Uzala ile karşılaşır. Bu karşılaşma, araştırmacıya doğanın ve dostluğun anlamını hatırlatır ve onu yeni bilgilerle donatır.

Vladimir Arsenyev’in anılarından yola çıkılarak çekilen film, ünlü Japon yönetmene En Yabancı Film Oscar ödülü kazandırdı. Yapım yönetmenin en önemli çalışmaları arasında yer almakta, pek çok kaynakta sinema sanatının başyapıtları arasında gösterilmektedir.

Dönemin Sovyet sinemasının olanakları filmin görkemli yapısının şekillenmesinde önemli rol oynadı. Sinema ustasının yaratıcılığı ise doruk noktasındaydı. Sinemayı seven herkesin izlemesi gereken bir ‘temel eser’.

FRAGMAN

Virüs Taraması :
Durum : TEMİZ

İNDİRMELER


Links are removed.

Links are removed.

Links are removed.

Links are removed.

Bildirim göndermek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yapın .
5 2 votes
Paylaşımı Değerlendir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
uysallevent06

paylaşım için teşekkürler

ZorbaS13

Çok değerli bir film. Yıllar yıllar öncesine geri dönmüş gibiyim sanki… İki kez izlemiştim. Her iki izleyişimde de farklı farklı şeylere (Şey de ne demekse artık…) odaklanmıştım. Şİmdi sayenizde üçüncü kez izleyeceğim. “izleyici5664” kullanıcı adlı değerli üyenize de ayrıca teşekkür ederim. Zamanında bir yerde şöyle bir şey okumuştum; “Gelecekten umut kalmayınca, geçmişe özlem başlar. İşte buna da nostalji denir.” Sanırım gelecekten umudum yok, geçmiş beni daha mutlu etmeye başladı gibi gibi… Yaşlılık işte… Çok harika bir şey yapıyorsunuz ve kaliteli bir site veya platform olarak emeği geçen herkese tekrar çok teşekkür ederim ve de sizi tüm yüreğimle kutlarım… Bu filmi izleyenlere veya izleyecek olanlara bir film önerim var. Belki de burada yayınlanır. Bu da benden istek olsun bari 🙂 “Narayama Türküsü – The Ballad of Narayama”

Last edited 2 ay önce by ZorbaS13
Serseri

Teşekkürler

izleyici5664

Teşekkür ederim.Geçen gün istekte bulunmuştum.

FILMusti

Teşekkürler!