Ruhların Kaçışı 1080p Türkçe Dublaj & Altyazılı İndir – Dual

FİLM BİLGİSİ

Filmin Orjinal Adı: Spirited Away

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Ülkesi : Japonya

IMDb Puanı: 8.6/10

Vizyon Tarihi: 2001

Süre:  125 Dakika

ImdbID:   tt0245429

Dosya Uzantısı :  MKV

Bu film Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj desteklemektedir.

FİLM KONUSU

Ruhların Kaçışı İndir. Chihiro, hoşuna gitmeyen durumlardan sesli bir şekilde şikayet etmekten çekinmeyen, biraz huysuz, az biraz da sabırsız, hırçın bir kızdır. Henüz 10 yaşında olan küçük kız, babasının iş değiştirmesiyle verilen taşınma kararına itaat etmek zorunda olduğunu bilse de her fırsatta anne ve babasını vazgeçirmeye çalışmaktan da geri durmaz. Yeni evlerine ulaşmak için uzun yolar kateden üçlü, önlerine çıkan tuhaf bir cisimle yolculuklarına ara verirler ve etrafın güzelliğine kapılarak ilerlemeye başlarlar. Karanlık ve ürkütücü bir mağaradan geçen Chihiro ve ailesi, geçidin sonunda cennet gibi güzel bir manzarayla karşılaşırlar. Chihiro’nun korkmasına rağmen daha da ilerleyen aile üyeleri, kasabaya benzeyen bir yere girerler ve etraftaki tuhaf evleri, dükkanları incelemeye başlarlar.

Gördükleri ilk restorana giren anne ve baba, restoranda tek bir insanın bile olmayışına aldırmaksızın karınlarını doyururlar. Chihiro’nun inatla yemeyi reddettiği yemekler, anne vebabasını birer domuza dönüştürmeden küçük kız, ürkünç ve gizemli kasabayı gezmeye karar verir.

Ancak, çok geçmeden kasabanın gerçek yüzü Chihiro’ya görünür ve genç kız, birer domuza dönüşen anne ve babasından ayrı bu korkunç yerde mahsur kalır. Ruhlarla dolu bu hayalet kasabada akla gelmedik tehlikelerle yüzyüze gelecek olan genç kızın önce ismini, sonra geçmişini çekip almaya çalışacak olan bu tuhaf varlıklar, dünyanın yegane nimetinden, ‘sevgi’ kavramından uzak durmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

FRAGMAN

Virüs Taraması :
Durum : TEMİZ

İNDİRMELER


Links are removed.

Links are removed.

Links are removed.

Links are removed.

Links are removed.

Bildirim göndermek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yapın .
5 1 vote
Paylaşımı Değerlendir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Serseri

…………………………………………………………………………………………………………………………………………..Teşekkürler………………………

Donerci

J. Edgar filmini yüklermisin? 2011 dicaprionun oynadığı.

Last edited 2 ay önce by Donerci
yakupyavuz

teşekkürlerrrrrrrrrrrrrr

kadet

Sen to Chihiro no kamikakushi (Ruhların Kaçışı)
Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2003 yılında ‘Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Filmi’ Oscar’ını kazanan “Studio Ghibli” yapımı Japon animasyon filmidir. Birçok ödül kazanan film aynı zamanda Oscar kazanan ilk animedir. Fevkalade çizimleri ve karakter tasarımlarının yanında harika işlenmiş bir konuya sahip. Filmin başkahramanı “Chihiro” isminde bir kız çocuğu. Ancak bu kahramanı, diğerlerinden ayıran özellik mükemmel bir karaktere sahip olması. Chihiro’nun filmdeki hikâyesini “Alice harikalar diyarında” masalındaki Alice’nin Oz diyarına yolcuğuna benzetebiliriz. Burada Japonların Şintoizm inancının etkisini görebilmekteyiz. Ruhların Kaçışı bir anime, ama kendisine basit ve çocuklar için yapılmış bir çizgi film muamelesi yapmak büyük haksızlık olur. Öncelikle film; birçoklarında olmayan bir karakter derinliğine, akıcı bir olay örgüsüne ve kendi içinde bir gerilime sahip. Ayrıca film, son model arabaları ve markalı kıyafetleri ile kimsesiz bir yere gelip, açgözlü bir şekilde yemeklere saldıran anne-babanın tüketim çılgınlıklarının cezasını çekmelerinden, çocuk masumiyetinin aslında birçok işi başarmaya yetebileceğine ve bunun için de yitirilmemesi gerektiğine kadar birçok alt okumaya da açık.
Hayao Miyazaki ve kurucusu olduğu Stüdyo Ghibli’ benim için müthiş anime filmlerinin babasıdır. Her birini seyrettikten sonra oturup bir iç hesaplaşma yaparım.
Paylaşım için teşekkür ederim.

FILMusti

Teşekkürler!